4th Nisan 2014

Enerjinin Verimli Kullanılması ve Enerji Tasarrufu Slayt Gösterisi

Genel |

ENERJİNİN VERİMLİ KULLANIMI, ENERJİ TASARRUFU HAKKINDA SLAYT SUNUMU

Binlerce Öğrenciye sizde bir katkıda bulunarak bilgi paylaşımına destek vermek için destek@okulevi.com adresine elinizdeki slayt ve dökümanları gönderebilir, öğrencilerimize bir ışıkta siz tutabilirsiniz.

 

Enerjinin Tanımı, Enerjinin Verimli kullanımı ve Tasarrufu adlı Slayt Sunumunu Hiçbir Ücret Ödemeden ve Üyelik işlemine tabi olmadan direk olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

 

[download id=”45″]

 

ENERJİNİN TANIMI, VERİMLİ KULLANIMI VE ENERJİNİN TASARRUFLU KULLANIMI SLAYT GÖSTERİSİNİN İÇERİĞİ

  • Enerji Tasarrufu Ne demektir?
  • Neden Enerji Tasarrufu Yapmalıyız?
  • Enerjiden Tasarruf Yöntemleri?

Enerji Tasarrufu Ne demektir?

Enerji tasarrufu, üretimde, konforumuzda ve iş gücümüzde herhangi bir azalma olmadan enerjiyi verimli kullanmak ve israf etmemektir. Enerji tasarrufu enerji ihtiyacının azaltılması şeklinde düşünülmemelidir. Gereksiz enerji tüketimi ve kayıpların azaltılmasıdır. Enerjide tasarruf aynı işi daha az enerji ile yapmaktır. Enerjinin gereksiz kullanılmamasıdır.

Neden Enerji Tasarrufu Yapmalıyız?

Yakın zamana kadar ülkelerin gelişmişliğinde en önemli kriterlerden biri de enerji tüketimiydi; bir ülke ne kadar fazla enerji tüketiyorsa o kadar fazla üretim yaptığı ve refah düzeyinin yüksek olduğu kabul edilirdi. Günümüzde bu değerlendirme geçerliğini yitirmiş durumda; artık gelişmişlik ülkelerin ne kadar çok enerji tükettiğiyle değil, ne kadar az enerji harcayarak ne kadar çok ürettiğiyle ölçülüyor. Yani ENERJİ YOĞUNLUĞU düşük olmalıdır. Eğer enerji yoğunluğumuz japonya’nın 4 katı ise, Türkiye’de Japonya’ya göre çok daha pahalı yaşıyor, çok daha pahalı üretiyoruz demektir.

Enerjiden Tasarruf Yöntemleri?

Birçok cihaz, ekipman, bina ve enerji hizmeti için mümkün en az enerji tüketimi, verimli olmayan ürünlerin piyasadan çekilmesi amacı ile performans derecelendirmesi ve etiketleme, daha fazla enerji verimliliği sağlayan ürünler için finans mekanizmaları oluşturulması ve tüketicinin en verimli ürünler hakkında bilgilendirilmesi önerilen öncelikler arasında yer alıyor.

Ayrıca elektrik üretimi, iletimi ve dağıtımındaki kayıplar ile ilgili olarak, yeni ve mevcut elektrik üretim kapasitesindeki verimliliği arttırmak ve iletim ve dağıtımdaki kayıpları azaltmak için yeni yollar üzerinde yoğunlaşmak öneriliyor.

 

  • Binalarda ve Isıtma & Soğutma Sistemlerinde Enerji Verimliliği
  • Aydınlatma Sistemlerinde ve Elektrikli Cihazlarda Enerji Verimliliği
  • Ev Aletlerinde Enerji Verimliliği
  • Ulaşımda Enerji Verimliliği
  • Sanayi Kuruluşlarında Enerji Verimliliği

 

ENERJİNİN VERİMLİLİĞİ VE TASARRUFU ADLI SLAYT GÖSTERİSİNİN GÖRÜNTÜLERİ

 

enerjinin verimli kullanımı ve tasarrufu 1

enerjinin verimli kullanımı ve tasarrufu 2

 

enerjinin verimli kullanımı ve tasarrufu 3

 

enerjinin verimli kullanımı ve tasarrufu 4

 

enerjinin verimli kullanımı ve tasarrufu 5

 

enerjinin verimli kullanımı ve tasarrufu 6

 

 

 

 

 

 

 

 .


   


Bu konu www.okulevi.com tarafından 10:47 Cuma, Nisan 4th, 2014 de Genel kategorisinde oluşturulmuştur. Bu konuyu sitenizde yayınlamak için RSS 2.0 yi tıklayın. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Yoruma Kapalı