14th Aralık 2013

İçkinin ve Alkolün Zararları Slayt Sunumu

Genel |

ALKOLÜN ZARARLARI VE KÖTÜLÜKLERİ SLAYT SUNUMU

Binlerce Öğrenciye sizde bir katkıda bulunarak bilgi paylaşımına destek vermek için destek@okulevi.com adresine elinizdeki slayt ve dökümanları gönderebilir, öğrencilerimize bir ışıkta siz tutabilirsiniz.

 

İçkinin Zararları Adlı Slayt Gösterisini Hiçbir Ücret Ödemeden ve Üyelik işlemine tabi olmadan direk olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

[download id=”35″]

ALKOLÜN ZARARLARI ADLI SLAYT GÖSTERİSİNİN İÇERİĞİ

ALKOLÜN ZARARLARI

  • İÇKİ İNSAN SAĞLIĞINA BİREBİR ZARAR VERİR
  • ÜLKEMİZDE VE DÜNYADA ÖLÜMLÜ KAZALARIN CİDDİ BİR NEDENİNİ OLUŞTURUR
  • AİLE BİRLİĞİNİN BOZULMASINA VE ZAYIFLAMASINA NEDEN OLUR
  • SAĞLIKLI VE ZİNDE DÜŞÜNEN BİREYLERİN OLUŞMASINI ENGELLER
  • ÜLKE EKONOMİSİNE VE MİLLİ SERVETİN DÜŞMANIDIR
  • TOPLUMLARIN GELİŞMESİNDE VE ÜRETMESİNDE ENGEL TEŞKİL EDER
  • ALKOLE VERİLEN PARA BÜYÜK  KAYIPLARA NEDEN OLMAKTADIR.
  • TÜM KÖTÜLÜKLERİN ANASIDIR (S.A.V)

Ülkemizde ve dünyada her yıl milyonlarca insan Alkol tüketiminden doğrudan yada dolaylı olarak yaşamını yitirmektedirler. Başta karaciğer yetmezliği olmak üzere insan sağlığına ve önemli organlara kalıcı zararlar vermektedir.

Alkolü hayatımızdan çıkararak hayata yeni bir başlangıç yapabilir, hem sağlığımızı riske atmış olmayız, hem de alkole ödeyeceğimiz parada cebimizde kalmış olur. Kendimize ve insanlığa bir umut için sizde ALKOLÜ BIRAKIN…

İÇKİNİN İNSAN VÜCUDUNDAKİ ZARARLARI

Kalbin ritmini yükseltir ve normalden daha hızlı çarpmasına sebep olur. Kalp çarpıntısı kan dolaşımının düzeninin bozulmasına damarların sertleşmesine, tansiyonun yükselmesine bağlı olarak insanı ani felç ve ölümle kadar götürebilir.

Alkolün karaciğere zararına gelirsek, toplum arasında en çok korkulan siroz hastalığının başlıca bilinen sebebi alkoldür. Siroz karaciğer hücrelerinde yağlanma sebebiyle ortaya çıkan bir hastalıktır. Karaciğerin vazifesi vücuda alınan zararlı maddeleri süzerek, zararsız hale getirmektir. Böylelikle karaciğer alkolü zararsız hale dönüştürmek için çok fazla efor sarf eder ve yorulur zamanla karaciğer bu görevini tam anlamıyla yerine getirememeye başlar ve iflas eder.

Alkolün bağırsaklara ve mideye zararları, Gastrit ve ülser midenin en kötü düşmanlarıdır. Alkol ise bu iki rahatsızlığın en yakın dostudur. İçki mide iç zarında yanma hissi meydana getirir, mideyi bozar ve çok aşırı tüketildiğinde dayanılmaz mide ağrılarına sebep olur. Hazımsızlığa ve iştahsızlığa sebep olur böylelikle insanlarda ani kilo kayıpları da görülebilir. Bağırsak ishallerine ve iltihaplarına yol açar.

Alkolün böbreklere zararları, biranın böbreklere hep iyi geldiği söylenir oysa ki idrar bolluğu böbrekleri temizlemekten çok, fazlasıyla yorar. Böbrekler bozulur ve zamanla normal işlevlerini kaybederler.

Alkolün Topluma Zararları ise şunlardır:

Öncelikle Ülkemizde;

Cinayetlerin %85’inin
Tecavüzlerin %50’sinin
Şiddet Olaylarının %50’sinin
Trafik Kazalarının %65’inin
Eşlerini Dövenlerin %70’inin
Akıl Hastalıklarının %60’ının

 

Tüm toplumun baş belası içki ve türevleri, başta hamileler olmak üzere bütün insanları tehdit etmektedir. Hamilelik dönemlerinde tüketilen alkolün bebeğin sağlıklı gelişimine olumsuz etkileri artık gizlenemeyecek bir gerçektir.

Sağlıklı nesiller için hayatımızdan Alkolü mutlaka çıkarmamız gerekmektedir.

Her yıl ülkemizde binlerce insanımızı alkollü araç kullanımından ötürü meydana gelen ölümcül kazalarda kaybetmekteyiz. Sadece içkili araç sahipleri değil, onların neden olduğu kazalarda da binlerce insan hayatını kaybetmektedir.

Alkol insanın hem akıl ehliyetini, hem de direksiyon ehliyetini elinden alır. Alkollü araç kullanmak,  Adam öldürmeye bir girişimdir.

İÇKİNİN ZARARLARI SLAYTINDAN BAZI RESİMLER

Slayt2

Slayt3

Slayt4

Slayt5

Slayt6

Slayt7

 


   


Bu konu www.okulevi.com tarafından 19:42 Cumartesi, Aralık 14th, 2013 de Genel kategorisinde oluşturulmuştur. Bu konuyu sitenizde yayınlamak için RSS 2.0 yi tıklayın. Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Yoruma Kapalı