Hareketli Animasyonlar Hazırlama


FLASH ANİMASYONLAR HAZIRLAMA

İster oluşturduğunuz Web Sayfalarında, isterseniz özel bir sunum için hazırlamak istediğiniz zamanlarda küçük ve orta ölçekli hareketli animasyonlar için aylarca kursa gitmenize veya büyük tasarım proğramlarını öğrenmek ve scriptlerle zaman harcamanıza hiç ama hiç gerek yok. Öncelikle yapmanız gereken bazı küçük ve resim düzenleme prgramları ile web sitenize çok profesyonel tasarımlar katabilir, animasyon işlerinizin hepsini kendiniz yapabilirsiniz.
Flash Animasyon hazırlamak için ihtiyacımız olan iki tane program vardır. Bunlar;

  • Adobe Photoshop (Herhangi bir Versiyonu)
  • Switch Max (Herhangi bir versiyonu)

Bu iki program ile çok güzel hareketli bannerlar yada animasyon geçişleri yapabilir, swf uzantılı yapacağımız bu animasyonları etkileşimli web sayfalarına çok basit bir şekilde entegre edebiliriz.

Animasyonumuzu yapmaya başlamadan önce yukarıdaki bu iki programı indirip kurduğumuzu varsıyorumç. Switch Max programı bazı antivirüs programları ile sorun yaşıyabiliyor, özellikle Avast antivirüs programı ile beraber kullanımı sıkıntı yaratabilmekle beraber ben genellikle avast programını bir kaç saatliğine devre dışı bırakıp animasyonumu yapmaya böyle devam ediyorum.

Bu pratik bilgilerden sonra Artık Animasyon yapımına sesli ve görüntülü olarak anlatımına geçebiliriz.

Flash Animasyon Yapımı | 0 Comments