Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler

Oscar ödülü almış filmlerden tutunda, film festivallerine damga vuran filmlere kadar bir çok kıyıda köşede kalmış filmleri sizler içişn burada bir araya getirdik. Mutlaka ama mutlaka izlemenizi düşündüğümüz baş yapıt filmleri eğer izlemediyseniz bu sayfamızdan takip edebilir ve izleyebilirsiniz.

İzlenmesi gereken filmleri en önceliklilerden başlayarak aşağıda detayları ile oluşturduk.

YENİ HAYAT (CAST AWAY)

  
YENİ HAYAT (CAST AWAY) 2000 YAPIMI / MACERA – KOMEDİ

Tom Hanks’sin harika bir iş çıkardığı baş yapıt mükemmel bir film. Zamanının her anını ve dakikasını verimli kullanmaya harcayan ve işi gereği zamanla yarışan ve kargo firmasında çalışan bir adamın okyanusun ortasında küçük bir adada yıllarını geçirmesini anlatıyor. Zamanın her anında kıpır kıpır olan birinin tek başına ıssı bir adada yıllarını harcaması büyük bir ironi olsa da, film evinizin bir köşesinde baş yapıt olarak mutlaka durmayı hak ediyor. Macera ve İnanılmaz sürükleyici bir baş yapıt. Mutlaka ama mutlaka izlenmesi tavsiye edilir.

 

ESARETİN BEDELİ (THE SHAWSHANK REDEMPTİON)

ESARETİN BEDELİ (THE SHAWSHANK REDEMPTİON) 1994 YAPIMI / MACERA – DUYGUSAL – DRAMA

Şuan dünyanın en iyi filmi olarak gösterilen Esaretin Bedeli, aileniz ile evde soluksuz izleyebileceğiniz bir baş yapıttır. Film o kadar mükemmel ki, filmin sonunda yüzünüzde tatmin olduğunuza dair bir gülümseme belirecektir. Tim Robbins ve  Morgan Freeman’ın başrollerini paylaştığı film, ünlü bir bankacının suçsuz yere hapishanede geçirdiği zamanı ve arkadaşlıkları üzerine kurulu şekilde devam ediyor.Macera ve Tutku dolu bir film. Baştan sona mükemmel oyunculuğa tanıklık ediyorsunuz. Mutlaka izlenmesi gereken bir dev baş yapıt.

 

İÇİMDEKİ YANGIN (INCENDIES)

İÇİMDEKİ YANGIN (INCENDIES) 2010 YAPIMI / DUYGUSAL – DRAMA

Orta doğuda savaşın tam ortasında geçen bir hayat ve bir annenin çaresizliği. Harika ötesi bir film, çok dramatik ve çok duygusal. Film genel olarak durağan sahnelerden oluşsa da sizi çok ama çok derinden etkileyecek. Durağan sahneler derken elbette sürükleyici bir film lakin yapısı itibariyle macera arayan bir izleyici tarzında yaklaşmamak gerektiğini söylemek istiyoruz. Filmde avrupada yaşayan Ortadoğulu bir kadının ölmeden önce çocuklarına bıraktığı miras kendi geçmişidir. Çocukları annelerinin ve kendilerinin gerçeğiyle yüzleşmek zorunda kalacaklardır. Çok duygusal ve Dramatik bir film. Bu tarz filmleri seviyorsanız mutlaka kaçırmayın. İzlemelisiniz.

 

ZORAKİ KRAL ( THE KİNG’S SPEECH)

ZORAKİ KRAL ( THE KİNG’S SPEECH) 2010 YAPIMI / MACERA – DUYGUSAL – KOMEDİ

Zoraki bir şekilde İngiltere tahtına geçmek zorunda kalan bir kralın kekemelik sorunu karşısındaki durumunu anlatan harika bir film. Zaten Oscar En iyi film ödülünü alan film, baştan sona bir an olsun gözünüzü ayırmadan izleyeceğiniz bir film. Filmde Kralı canlandıran Colin Firth, harika bir oyunculuk koymuş ortaya. Ailece izleyebileceğiniz mükemmel bir film. Aynı zamanda komik bölümleri de azımsanmayacak kadar var. Macera, komedi ve tutku dolu bir film. Mutlaka izlenmesi gerek.

 

127 SAAT (127 HOURS)

 

127 SAAT (127 HOURS) 2010 YAPIMI / MACERA – ADRENALİN

Hayatını deli dolu yaşayan, kabına sığamayan bir adamın kayalıklarda sıkışması. Son yıllarda ortaya çıkan en özgün senaryolardan biri 127 saat filimi. Filmde bir dağcının başından geçen 127 lik ölüm ile yaşam arasındaki ince çizgi anlatılıyor. Hiç kimseye haber vermeden, üzerine telefonunu bile almadan evinden yola çıkan bir maceracının kayalıklarda sıkışması ile bundan sonraki gelişmeleri anlatan filmde, soluksuz izleyeceğiniz ve harika bir oyunculuğa tanıklık edeceksiniz. Macera ve Adrenalin sevenlerin mutlaka izlemesi gereken bir film olarak görüyoruz.

 

HAYAT GÜZELDİR (LA VİTA È BELLA)

HAYAT GÜZELDİR (LA VİTA È BELLA) 1997 YAPIMI / DUYGUSAL – DRAMA

Yahudi soykırımını anlatan en güzel filmlerden biri Hayat Güzeldir filmi. Boş rollerini Roberto Benigni ve Nicoletta Braschi’nin paylaştığı filmde, nazi kampında oğlu ile birlikte tutulan Yahudi bir adamın, tüm yaşanılanları oğluna oyun gibi anlatarak, içinde bulundukları durumdan psikolojik olarak etkilenmemesini sağlamaya çalışmasıdır. Filmde baştan sona komedi ve duygusallığı elinizden hiç bırakamayacaksınız. Öyle ki filmi ailece televizyon karşısında soluksuz bir nefeste izleyebilirsiniz.Duygusal ve Komedi tarzındaki film, bir baş yapıt olarak görülmektedir.

 

VATANSAVER (THE PATRIOT)

VATANSEVER (THE PATRIOT) 2000 YAPIMI / TARİHİ – SAVAŞ

Mel Gibson’ın boşrolünü oynadığı tarihi savaş filmi Vatansever, her evde olması gereken baş yapıt bir filmdir. Çekimleri ve oyunculuğu mükemmel düzeyde olan film, ailece izleyebileceğiniz sürükleyici bir savaş filmi. Amerikan halkının bağımsızlığının anlatıldığı filmde, çocuklarıyla kendi halinde yaşayan bir adamın hiçte istemediği bir halde bağımsızlığın sembolü haline gelen hikayesini anlatıyor.

.

İzlenmesi Gereken Filmler | 0 Comments