Web Sitesi Tasarımı Öğrenmek


SIFIRDAN WEB SİTESİ TASARLAMAK

Genel bilgisayar eğitimi almış veya kendini geliştirmiş bir insan biraz bu işin üzerine düşerek çok güzel tasarımlar ve sayfalar yapabilir, bu alanda kendini çok iyi noktalara taşıyabilir. Web Sitesi tasarlamak öncelikle başlı başına bir iştir. Burada anlatılacak yöntemler ile aylarca kursa gitmek yerine çok kısa sürelerde bu işi öğrenebilir, sıfırdan bir web sitesini tasarlayıp yayına verebilirsiniz.

Bir web sitesini tasarlamak için işe nereden başlamak lazım? Hangi programlar ve kodlamalar gerekli? bunların hepsini sizlere analtacağız. Hiç acele etmeyin ve arkanıza yaslanın 🙂

Öncelikle amacımız bir web sitesi yapmak ve bunu internette yayınlamak.  Bununla ilgili bize bazı programlar gerekmektedir. Bunları öncelikle bilgisayarınıza indirmeniz ve kurulumunu yapmanız gerekmektedir.

Bu prgoramlar ;

  • Adobe Photoshop (Herhangi bir Versiyonu, cs2, cs3 olabilir) 
  • Adobe Dreamweaver 8 (Farklı bir sürümüde olabilir)
  • File Zilla

Web tasarımı yapmak için bu üç program bizim için her zaman olmazsa olmazdır. Bu üçünü kullanarak çok basit yada çok gelişmiş web siteleri yapmanız mümkün olabilir. Bu üç programı bir şekilde buldunuz ve bilgisayarınıza yüklediniz. Artık fiziksel olarak tasarım işlemine başlayabiliriz. Lakin ihtiyaçlar henüz bitmedi. Yapacağımız tasarımı yayınlayacağımız için bir tane isme (domain yada alan adı), bir tanede bu ismi yayınlayacağımız hostinge ihtiyacımız var. Yani kısaca Domain + Hosting hizmetini temin etmemiz gerekiyor. Bu hizmetleri 2012 yılında artık çok ucuz bir şekilde temin edebilirsiniz.

Web Sitemizi internette yayınlamak için ki bu son aşamadır;

  • Domain
  • Hosting

hizmetlerine ihtiyaç duyarız. Ben kendiminde kullandığı Turhost firmasını tavsiye ediyorum. öncelikle siteizin ismini gidip Turhost’dan boşta olup olmadığını kontrol ettirip, boşta ise Kdv dahil 16,5 TL civarında bir para ödeyerek temin edebiliyorsunuz. Yine aynı firmadan 20-30 TL ödeyerek küçük çaplı windows hosting satın alabiliyorsunuz. Domain ve Hosting hakkında söylediklerim kafanıza oturmadıysa internetten daha fazla araştırıp bu konuyu iyice anlamanızı öneririm. Zira Sıfırdan Web sitesi tasarlamak istiyorsanız bunları bilmeniz gerekiyor.

Bunların hepsi ön pratik bilgilerdi. Bütün herşeyin kafanızda daha iyi anlaşılmasını sağlayacak sesli ve görüntülü Web Sitesi Tasarımı Eğitimine başlayabiliriz.

(Dosya hazırlanıyor. En kısa sürede yüklenecektir!).

Web Tasarım Eğitimi | 0 Comments